Konaklama

Zeytinliboğaz Permakültür çiftliğinde konaklama yapan misafirlerimiz üretime dahil olurlar. Verilecek kısa bilgiler ile işlerin tarifi yapılır.Mutlaka her ziyarette yeni bir bilgi veya deneyim kazanılır.Üretimlere katılır,tecrübelenir,tecrübelerinizi paylaşır ve bir çok aidiyet kurarsınız .Yenilenirsiniz.

Çiftliğimiz permakültür tasarımı ile yeniden yapılanmaktadır.Bir çok uygulamanın yerinde gözlemlenebilir olması ilgilenenler için önemli bir fırsattır.

Su,Erişim ,Yapılar,Bitki ve Hayvan sistemleri Zeytinliboğaz Çiftliğimizde permakültür ilkelerine uygun hale getirilmektedir.Bu sürece tanık olmak isteyecek dostlarımızı konaklamalı olarak çiftliğimize bekliyoruz.

İster çadırınızla,ister karavanınızla ,isterseniz çiftlik evimizde kalabilirsiniz.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin yürütücülüğünü yaptığı TATUTA üyesiyiz.

Linki tıklayarak ilgili sayfaya ulaşarak bizimle konaklama veya gönüllü kalmak amacıyla iletişime geçebilirsiniz.

TaTuTa Nedir?

Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adıdır.

TaTuTa projesinin ana amacı Türkiye’de ekolojik tarımla geçinen çiftçi ailelerine mali, gönüllü işgücü ve/veya bilgi desteği sağlayarak ekolojik tarımı teşvik etmek ve sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

WWOOF güven ve takasa dayalı kültürel ve eğitsel deneyimleri teşvik ederek, sürdürülebilir bir küresel toplum inşa etmek için, gönüllüler ile organik çiftlikleri bağlayan dünya çapında bir harekettir. TaTuTa projesiyle ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

Gönüllü Nedir?

İşgücü, bilgi ve/veya tecrübe desteği sağlayarak çiftlikte gönüllü olarak çalışan kişidir. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanır.

Konuk Nedir?

Konaklama ve aldığı hizmetlerle ilgili mali desteğini aracısız olarak çiftliğe veren kişidir. Çiftlikte çalışma zorunluluğu yoktur.

Diğer gönüllülük seçeneğiniz www.workaway.info dur.Linki tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

2018 Ocak ayında dünyanın en iyi ev sahibi seçilen çiftliğimiz ile ilgili röportajı okumak için linki tıklayınız.

Çiftliğimizde konaklama yapmak için sitede bulunan telefon numarası ile doğrudan ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon konaklama,ulaşım ile ilgili tüm sorularınızı doğrudan sorabilirsiniz.

Genel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir